FIZJO-SPOT - JESTEŚMY DLA KOBIET. UMÓW SIĘ JUŻ DZIŚ!

Fizjo-Spot -

mgr Aleksandra Polanowska Lenart

Jestem absolwentką Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, praktykuję od 12 lat.

W swojej wieloletniej praktyce skupiałam się głównie na pracy z pacjentami neurologicznymi. Doświadczenie z zakresu usprawniania pacjentów po urazach rdzenia kręgowego, urazach czaszkowo-mózgowych i udarach zdobyłam w USA w Kaiser Permanente Vallejo Medical Center. Tam też pracowałam z chorymi z zespołem Guillaina-Barrégo, stwardnieniem rozsianym i polineuropatią. Podczas dziewięciomiesięcznej praktyki w tymże szpitalu zdałam sobie sprawę, jak ważne jest kompleksowe podejście do pacjenta.

Kilka lat temu zainteresowałam się pracą z pacjentami z zaburzeniami funkcjonalnymi miednicy. Ukończyłam wiele kursów i szkoleń, aby wzbogacać swą wiedzę w tej tematyce, podnosić kwalifikacje i coraz lepiej i bardziej kompleksowo opiekować się moimi pacjentami. Prowadziłam nie tylko kobiety, ale także i mężczyzn zmagających się z dysfunkcjami układu urogenitalnego – m.in. nietrzymaniem moczu, stanem po prostatektomii.

Fizjoterapia uroginekologiczna i okołoporodowa stała się moim głównym celem zawodowym. Poprawa funkcjonowania każdego pacjenta to dla mnie ogromne wyzwanie, dlatego oprócz praktyki w gabinecie jestem także wykładowcą i uczestnikiem wielu konferencji naukowych poświęconych tej tematyce.

Oprócz terapii manualnej, moim priorytetem jest także zwrócenie uwagi i uświadamianie otoczenia jak wiele kobiet boryka się z problemami nietrzymania moczu, wypadania narządów rodnych czy też rozejściem mięśnia prostego brzucha. Zależy mi, aby kobiety miały łatwiejszy dostęp do wiarygodnych i rzetelnych informacji, żeby wiedziały że istnieją różnorodne metody fizjoterapii, które znacząco mogą poprawić ich jakość życia, a nawet pozbyć się tych schorzeń bezpowrotnie.  Ale przede wszystkim, że ich codzienna motoryka ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego ciała. Stąd m.in. narodził się pomysł założenia wydawnictwa FIZJOPRESS, aby w profesjonalny i przejrzysty sposób przekazywać wiedzę dotyczącą dysfunkcji układu narządu ruchu (mięśni, stawów, ścięgien czy kości) oraz sposobów jak na co dzień, w prosty sposób wspierać swoje ciało.

Oprócz pracy w gabinecie FIZJO-SPOT pacjentki przyjmuję także w Dębski Clinic.

Należę do Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego.

Od 2017 roku wykładam na Wydziale Fizjoterapii, Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.

Siłą napędową do codziennej pracy są moje dwie urocze córeczki.

 

Doświadczenie zawodowe:

W pierwszych latach moje praktyki głównym miejscem pracy było Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie i praktyka prywatna w domach pacjentów. Na przełomie 2008 r. i 2009 r. odbyłam dziewięciomiesięczny staż w Kaiser Permanente Rehabilitation Center, Vallejo, Kalifornia USA. Już w trakcie studiów podejmowałam różne zobowiązania zawodowe, by gromadzić cenne doświadczenia w pracy z pacjentami, posiadającymi różne schorzenia. W 2008 roku pracowałam w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym zajmując się dziećmi z wielorakimi problemami. Przez wiele miesięcy moja praca miała również charakter wolontariatu. W Hospicjum ks. Marianów na Targówku otaczałam opieką podopiecznych hospicjum i szkoliłam innych wolontariuszy z zakresu opieki nad pacjentami. Współpracowałam również z Fundacją CZE-NE- KA zajmującą się dogoterapią.

 

Posiadane kwalifikacje i uprawnienia:

2017 – Moduł 1 – Wprowadzenie do rehabilitacji dna miednicy mniejszej. Nietrzymanie moczu u kobiet- Mirosława Wiechetek

2016 – Medyczny trening terapeutyczny w dysfunkcjach mięśni dna miednicy z uwzględnieniem czynników neurofizjologicznych i wegetatywnych. NOMT PL Legocki.pl

2016 – Osteopatia Ginekologiczna- kurs prowadzony przez dr Stave Sandler PhD DO

2015 – Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych dna miednicy oraz nietrzymania moczu- kurs Physio Pelvica zakończony egzaminem certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne

2015 – Funkcjonalne badanie dna miednicy per rectum I per vaginum, zastosowanie biofeedbacku, elektroterapii- kurs Physio Pelvica

2015 kurs IPA Institute of Physical Art.

  • Funkcjonalny PNF
  • Mobilizacja funkcjionalna 1
  • System ochrony kręgosłupa w oparciu o stabilizację toniczną- CoreFirst STRATEGIES

2015 – Mobilizacja Funkcjonalna (FM1) – kurs

2014 – Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu (kurs bazowy -Physio Pelvica)

2010 – Terapia czaszkowo – krzyżowa (ukończone dwa moduły)

2009 – PNF POST Graduate Program Level 4, Vallejo, Kalifornia, USA

2007 – Kompleksowa Diagnostyka i Terapia Wad Postawy i Skolioz – „BMK” s.c. Terapia Funkcjonalna

2006 – PNF w Pediatrii – Reha Plus – kurs

2005 – PNF Podstawowy – Reha Plus – kurs

2005 – Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenziego (ukończone dwa poziomy)

2005 – Neuromobilizacje w Terapii Manualnej (ukończone dwa poziomy)

2000-2005 – Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Wydział Rehabilitacji

 

Współpraca:
• Dębski Clinic
• Lek. med. Piotr Stec – specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa
• mgr Ewa Bieniak – dietetyk kliniczny